Digitalizujeme školu v rámci Národního plánu obnovy

V roce 2022 a v roce 2023 jsme měli možnost čerpat finanční prostředky Evropské unie z programu "Národní plán obnovy" v rámci komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace

Z této komponenty škola obdržela v rámci Investice č. 2: Vybavení škol digitálními technologiemi finanční prostředky k dosažení cíle č. 173 zakoupením IT zařízení do školního fondu mobilních digitálních zařízení pro znevýhodněné žáky (prevence digitální propasti) a dále k dosažení cíle č. 174 na zakoupení digitálních technologií a vybavení na podporu digitální gramotnosti.

Bylo pořízeno například:

• 3D tiskárny - 2 kusy laserového plotru,
  • 10 notebooků pro žáky a pro ovládání laserového plotru
  • 30 kusů zařízení spadající do kategorie „Internet věcí“ (Internet of Things, IoT) a badatelská technika, vč. čidel a mikroskopů (digitální váhy, luxmetr, digitální multimetry, měřič hluku, digitální teploměr, digitální mikroskopy, digitální stavebnice, digitální vlhkoměr, aj.)
  • 8 kusů robotických a programovatelných učebních pomůcek
  • 2 kusy snímacího zařízení (fotoaparát, kamera)
  • 2 licence softwarového vybavení pro výuku žáků

Plakát čerpání k publicitě aktivit