Akreditovaný kurz pro učitele Výtvarné výchovy - Vytváření keramiky ruční modelací

Vytváření keramiky z volné ruky představuje jednu ze stěžejních dovedností v keramickém řemesle. Tímto způsobem lze tvarovat keramické objekty od nejrůznějších užitkových nádob až po umělecké předměty, které se hodí jak do interiéru, tak do exteriéru. Učitelé výtvarné výchovy mohou tento způsob vytváření využít při výuce nejenom jako zpestření klasické výuky, ale i jako její stabilní součást. Práce s keramickými materiály rozvíjí jemnou motoriku a grafomotoriku dětí, eliminuje projevy vývojových poruch, podporuje udržování pozornosti, uvolňuje napětí a agresi a rozvíjí jejich smyslové a estetické vnímání.

Náplň kurzu: Účastník se naučí zhotovovat náročné výrobky větších rozměrů tak, aby byly odolné proti povětrnostním vlivům, aby byly originální a měly estetickou hodnotu.
Termín: čtvrtek 8.12.2022 - 8:00 – 14:00
Termín uzávěrky přihlášek: 30. 11. 2022
Kurz je určen pro: učitele 2. stupně ZŠ, pedagogy volného času a učitele ZUŠ a SUŠ

Cena za osobu: 660,- Kč