Divadelní představení nejen pro maturanty

A Christmas Carol a The Detectives

Dne 22.2. proběhla na naší škole představení v anglickém jazyce A Christmas Carol a The Detectives, která zahráli herci ze společnosti The Bear Educational Theatre.
Studenti tak měli možnost poslechnout si rodilé mluvčí. A zároveň tak měli šanci ověřit si jak moc rozumnějí:-)

Ing. Kateřina Chalupková

Literatura zábavně

Žáci studijních i učebních oborů školy měli opět nezapomenutelné kulturní zážitky. Naši školu totiž navštívilo "Divadélko pro školy" z Hradce Králové s programem "Divadelní cestopis". Měli jsme možnost osvěžit si své znalosti z oboru divadelní tvorby od doby renesance až do období 20.století. Velmi zábavnou a přitažlivou formou jsme mohli nahlédnout do děje divadelních her Hamlet, Zdravý nemocný, Cyrano z Bergeracu, Revizor, Maryša. Nejenže jsme se všichni pobavili báječnými hereckými výkony, ale osvěžili jsme si i znalosti z teorie a historie literatury a dokonce se dověděli i něco nového. Herecký soubor při dvou hercích a přitom v několika rolích v divadelních hrách dokázal zaujmout a doslova pohltit celé obecenstvo. Kontakt s diváky byl úžasný! Nejen výkony herců, ale i vynikající choreografie, scéna, kostýmy, nenásilná a odlehčená forma provedení nás nadchla, obohatila, zaujala, pobavila. Pobavila nejen žáky, ale i zúčastněný učitelský sbor. Díky vstřícnosti vedení ZUŠ v Letovicích jsme mohli toto představení zhlédnout v jejich krásném hudebním sále, což naše zážitky ještě umocnilo. Už teď se všichni těšíme na další divadelní představení "Divadélka pro školy" z Hradce Králové.

Irena Petrů

Vytvořil Ing. Marek Chládek   |  Stredni-skola skin od Stredni-skola.cz