ÚČETNICTVÍ PRO ŽÁKY OBORU „PODNIKÁNÍ“ NENÍ ZÁHADOU

Ve dnech 11. a 12. dubna 2012 soutěžili žáci II. ročníku nástavbového studia oboru Podnikání ve znalostech účetnictví, které získali během svého dvouletého studia v naší škole. Žáci řešili například účetní případy z oblasti účtování nákupu materiálu včetně vedlejších pořizovacích nákladů, prodeje materiálu, pořízení zboží z tuzemska i zahraničí či účtování příjmu společníka atd.

Umístění nejlepších „účtařů“ z oboru „Podnikání“ je následující:

1. místo – Lukáš Živný (třída P2B) – 35 bodů
  2. místo – Petra Havířová (třída P2B) – 33 body
  3. místo – Jana Vágnerová a Martin Mužík (třída P2B) – 32 body

Velmi pěkných výsledků dosáhli rovněž Lucie Klementová a Jana Krbcová

ze třídy P2A (31 bod) a Inocenc Pavlík ze třídy P2B (30 bodů), který současně společně s Janem Havlíčkem ze třídy P2A (29 bodů) patřil i k nejrychlejším účastníkům soutěže.

Žáci dokázali, že se během dvouletého studia v problematice účetnictví zorientovali. Nezbývá než jim popřát, aby svoje znalosti zúročili u blížící se maturitní zkoušky!

Autorka: Ing. Jana Plchová