Přednáška o práci v zahraničí

Žáci z naší školy měli dne 16. září možnost zúčastnit se přednášky na téma „Práce v zahraničí“ a jak už název napovídá jednalo se o velmi zajímavé téma. Této přednášky se účastnili žáci 3. a 4. ročníků studijních oborů spolu s žáky 2. ročníku nástavbového studia.

Přednáška se týkala především možnosti pracovat v anglicky mluvících zemích. Žáci měli možnost dozvědět se, za jakých podmínek mohou v zahraničí pracovat. A protože v zahraničí můžeme nejen pracovat, ale i studovat, byla druhá část přednášky zaměřena na „Pomaturitní studium v zahraničí“. Z této části se žáci dozvěděli na jakých školách v zahraničí mohou studovat, kolik za toto zahraniční studium zaplatí, ale i jak si na toto studium mohou sami přivydělat a co za zkušenosti získají, rozhodnou li se v zahraničí studovat či pracovat.

Tato přednáška svým obsahovým zaměřením přispěla k realizaci projektu Do Světa 2010 financovaným Jihomoravským krajem, který je zaměřen na podporu mobility žáků SOŠ a SOU na trhu práce v EU.

Toto album obsahuje 6 fotografií a bylo vytvořeno 20.9.10 19:56.

Stránku vytvořil     Ing.Marek Chládek.