Již podruhé jsme se zapojili do Ekonomicko-manažerské olympiády……

Ekonomicko-manažerská olympiáda je projekt organizovaný druhým rokem Fakultou managementu a ekonomiky ve Zlíně.  Projekt je zaměřen na studenty gymnázií a středních škol, kteří mají zájem studovat a působit v oblasti ekonomiky a managementu. Této soutěže se zúčastnily školy z kraje Zlínského, Moravskoslezského, Jihomoravského, Olomouckého, Pardubického, Trenčianského a Bratislavského.

Předkolo soutěže se uskutečnilo na jednotlivých školách v pátek 16. 4. 2010. Naši školu reprezentovali žáci 3. ročníku Obchodně podnikatelské činnosti. Úspěšní studenti mohou postoupit do finálového kola, které se uskuteční na dané fakultě.

Test byl rozdělen na 4 oblasti – manažerskou, ekonomickou (evropské studie, všeobecný přehled), psychologickou a matematicko-logickou. Obsahové zaměření a forma testu byla zároveň dobrou zkušeností pro přijímací zkoušky na vysoké a vyšší odborné školy.

Zpracovala: Ing. Bc.Marcela Baráková