Fotogalerie - Beseda, kde se nemoralizovalo

Zakladatel společnosti DroIn a expert na drogovou problematiku - PhDr. Ivan Douda. Na jeho zajímavé povídání sezaplnila téměř celá tělocvična žáků a věřte, že pan doktor nezklamal. Poutavým způsobem informoval přítomné o rizicích nejen tzv. tvrdých drog, ale i o zákeřnostech návykových látek společností tolerovaných. A že nešlo o pouhé moralizování je snad u kapacity takového jména zbytečné dodávat.

Všechny poskytované informace názorně dokresloval případy z praxe, informoval o aktuálně platných právních normách z dané oblasti, srovnával situaci v ČR a v zahraničí, poskytoval návody na řešení konkrétních situací,… a to vše činil s nadhledem a vtipem sobě vlastním. Po pár minutách bylo všem přítomným jasné, že před nimi nestojí „běžný“ lektor, ale člověk, který za svých 40 let praxe v oboru skutečně umí vystihnout, v čem tkví jádro problému a taky jako jeden z mála tuší, jak daný problém řešit.

V závěru besedy pak byl vyčleněn nezbytný prostor i na zvídavé dotazy žáků. Shrnuto a podtrženo slovy jednoho ze zúčastněných – „Byla to nejzajímavější beseda o drogách, jaké jsem se kdy účastnil.“

Co dodat? Děkujeme

 

1

Copyright: www.stredni-skola.cz | 516 474 878 | info@stredni-skola.cz | Powered by: NetPublicator | Webdesign: GLIPS