Zelený most - workshop žáků 24.1.2012

Název projektu:

ZELENÝ MOST MEZI ŠKOLOU A PRAXÍ – Environmentální vzdělávací moduly pro trvale udržitelný rozvoj

Registrační č. projektu:          CZ.1.07/1.1.00/14.0153

V úterý 24. ledna 2012 se v rámci projektu Zelený most mezi školou a praxí uskutečnil WORKSHOP, kterého se zúčastnilo 72 žáků a 11 dospělých z 3 škol Jihomoravského kraje. Obsah modulu Biomasa, který je zpracováván na naší škole, byl hlavním tématem odborných přednášek. Ing. Marek Chládek seznámil přítomné s prezentací na téma Rychlerostoucí dřeviny a Ing. Radmila Müllerová svou přednáškou osvětlila účastníkům workshopu Vývoj topidel - spalování dřeva.

Součástí Workshopu byla práce s odbornou literaturou, která byla díky projektu zakoupena. Stávající i nově získané informace si žáci následně ověřili při zpracovávání pracovních listů, kde prokázali velmi dobré znalosti. Na závěr této zdařilé akce žáci stavěli modely z fotovoltaických stavebnic, např. vrtulník, cyklistu či větrnou elektrárnu.

Už nyní se těšíme se na další podobnou akci.

Alena Doskočilová

Přednášky ke stažení: Rychle rostoucí dřeviny, Vývoj topidel - spalování dřeva

logo OPVK

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Vytvořil Ing. Marek Chládek   |  Ekoskola skin by Chládek  |  Ekoškola