Zelený most - workshop učitelů v Hradci Králové

V rámci projektu „Zelený most mezi školou a praxí“ jsou pořádané workshopy pro učitele, kteří vytváření vzdělávací moduly. Na workshop pořádaný na SOŠ a SOU v Hradci Králové vyjeli učitelé Ing. Marek Chládek a Alena Doskočilová s gestorem RVC Ing. Jaroslavem Doskočilem. Shlédli zajímavou přednášku Ing. Špičáka z asociace pro větrnou energii. Obdobná byla na semináři Enersolu 2011 na naší škole v prosinci minulého roku. Přednášku si můžete stáhnout odkazem níže.

Po obědě a radě mezi týmovými spolupracovníky projektu navštívili vzdělávací centrum ČEZu v Hradci Králové. Sídlí v historické budově malé vodní elektrárny Labe na jezu Hučák. Shlédli videoprojekci o vodních elektrárnách na Labi, prošli expozicí o obnovitelných zdrojích energie a s průvodcem navštívili i přímo technické prostory elektrárny Hučák, která bez výrazných zásahů funguje více jak 70 let.

Prezentace Ing. Špičáka ke stažení v pdf.

logo OPVK

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Vytvořil Ing. Marek Chládek   |  Ekoskola skin od Naseskola.net  |  Ekoškola