Vychutnali jsme si předvánoční Prahu

20.12.2012

My před Pražským hrademKromě předvánočních programů ve škole si žáci Masarykovy střední školy v Letovicích vyjeli vychutnat si vánoční náladu také do Prahy.
Výlet do vánoční Prahy 20.12. 2012 byl spojen s exkurzí do Národní knihovny Klementinum, kterou nás s odborným výkladem a zajímavým filmem provedla pracovnice knihovny.
Naše putování Prahou a jejími významnými místy bylo oživeno referáty, zhlédli jsme např. Pražský hrad a střídání hradní stráže, Chrám sv. Víta, Nerudovu ulici, Karlův most, Kampu s Čertovkou, Staroměstské náměstí s orlojem, vánočními trhy i vánočním stromem, Týnský chrám, Královskou cestu, Prašnou bránu, Obecní dům, Václavské náměstí a další.
Všude okolo i mezi námi panovala skvělá předvánoční nálada, počasí přálo a my jsme se s Prahou neradi loučili. Bohužel nás na Hlavním nádraží čekal zpáteční vlakový spoj.
Snad Prahu navštívíme opět na jaře, až se budeme seznamovat s významnými osobnostmi naší literatury a kultury a s jejich památníky, pamětními deskami, sochami, pomníky.
Těšíme se tedy na příště!

Irena Petrů

FOTOGALERIE Z AKCE ZDE