Sběr plastových víček pro Nelinku

Sběr plastových víček pro Nelinku z Vendolí!

Školní parlament oznamuje, že pokračuje sběr plastových víček od různých druhů PET lahví, džusů, sirupů, limonád, mléka a jiných nápojů. Dále lze sbírat víčka od kávy bez papírové vložky, sodastream sirupů, aviváže, tekutého pracího gelu, šlehačky ve spreji, sava, nutridrinku, nutrilonu, plastové odměrky na umělé mléko pro děti či plastové obaly z Kinder-vajec. Na víčku pouze nesmí být nalepena papírová cenovka.

Tímto způsobem i my můžeme přispět rodičům zdravotně znevýhodněné Nelinky na nákladnou léčbu onemocnění jejich dcerky. Nelinka je 2,5 letá holčička, která bydlí ve Vendolí cca 30 km od Letovic.

Největším „dodavatelem“ víček v uplynulém i zatím i v tomto školním roce je Marie Bránská ze třídy EV4, za což jí patří velké poděkování. Stejně jako Marie můžete zajistit sběr víček přes rodinné příslušníky, kamarády, známé, kteří budou ochotni se do akce zapojit. Víčka je možno sbírat nejen v domácnostech, ale všude tam, kde se nápoje z PET lahví konzumují (sportovní akce, restaurace atd.).

Víčka budou odevzdána do výkupu, za 1 kg víček se získá až Kč 6,00.

Víčka dávejte do nádob (krabic, košů) umístěných na obou budovách školy i ve třídách. Do těchto nádob vkládejte pouze víčka, ostatní odpad dejte do nádob k tomu určených (ohryzky z jablek, slupky z pomerančů, použité papírové kapesníky atd.)!

Školní parlament zajistí soustředění posbíraných víček na jedno místo.

POMŮŽEŠ NELINCE I TY?

Autorka textu: Ing. Jana Plchová, koordinátorka ŠPS