Přední keramici ČR na Evropských dnech keramiky

Evropská asociace keramických měst AEuCCT, která sdružuje evropská města s keramickou tradicí, je pro naši školu významným partnerem.

Společně připravujeme zajímavý projekt pro žáky uměleckých oborů v programu Cerazmus.

Asociace  sdružuje obce spojené s tradiční a současnou  keramickou tvorbou a rozvíjí mezinárodní spolupráci v oblasti  keramického umění a řemesla.  EEuCCT sdružuje partnery z ČR,  Itálie, Francie, Španělska a  Rumunska a připravují se k ní  přičlenit další z  Německa, Portugalska, Polska, Rakouska a Švýcarska.

3.a 4. června 2017 pořádá česká sekce  AEuCCT  v Kunštátě  Evropské dny keramiky v ČR s názvem „Dobrý den keramiko“

Mezi předními keramiky ČR zde budou vytvářet keramiku tradičním způsobem   naši výkonní umělci
  • Jiří Brtnický
  • ak.soch. Petra Hluštíková
  • ak. soch. Lubomír Hluštík
Vyvrcholením sobotního programu bude závěr výpalu keramické plastiky, kterou keramici vytvoří během pátku přímo na místě.

Helena Marešová