Pomoc ostatním je pro nás na prvním místě

Ve středu, 14. května se konal již tradiční Český den boje proti rakovině. Jedná se o celostátní sbírku, jejíž výtěžek se právě na léčbu a prevenci této nebezpečné nemoci použije.
Také u nás, v Letovicích, jsme si zvykli, že během tohoto dne potkáváme mladé lidi ve žlutých tričkách, kteří žluté kytičky, symbol této sbírky, prodávají. Jsem velmi potěšen, že i v tomto roce, stejně jako v několika minulých letech se do sbírky zapojili studenti místní střední školy.

Nejen že několik z nás přímo kytičky prodávali, ale i ostatní, studenti a učitelé, podpořili tuto sbírku oblečením žluté barvy. Během dne jsme tak potkávali spoustu našich spolužáků ve žlutém. Třída, kde bylo nejvíce studentů oblečeno do žluté, získala ocenění. Myslím, že každý, kdo si ráno oblékl žluté tričko, se také zamyslel nad tímto dnem a nad smyslem celé sbírky. Věřím, že jak léčba, tak především prevence této nebezpečné nemoci bude také naším přičiněním posunuta dopředu. Proto jako organizátor děkuji každému z vás, kdo jste ve žlutém tričku přišli a především těm, kteří se osobně do sbírky zapojili nebo přispěli.

Velmi si také vážím toho, jak naši spoluobčané sbírku přijali – sami za námi přicházeli a do kasiček vkládali svoje příspěvky. A tak za dopoledne byly téměř všechny žluté kvítky prodány a připnuty na klopách našich spoluobčanů. Během dne se nám podařilo vybrat necelých 4 700Kč, které poslouží právě v boji proti rakovině.
Proto Vám všem děkuji za podporu této sbírky a za rok se opět potkáme.

Pavel Horáček – koordinátor sbírky pro Letovice