Literární vycházka

Už Jan Amos Komenský ve svém díle nabádal k tomu, aby …..“ učitelé množstvím  slov, frází a smysly všelijakými žáky nevycpávali, ale otvírali jim rozum vlastním poznáním , ohmatáním každé ratoléstky vědění…..“.

A tak se žáci třetího ročníku Masarykovy střední školy Letovice  vydali na putování po stopách regionálních spisovatelů a myslitelů, kteří v našem kraji působili.

Literární vycházka

Z Bílovic nad Svitavou – cestou S. K. Neumanna – trasa vedla přes zříceniny Obřanského hradu, dále k památníku Rudolfa Těsnohlídka, zopakovali jsme si příhody Lišky Bystroušky, nalezli studánku s pamětním kamenem věnovaným Leoši Janáčkovi, pozastavili se u památníku nalezené Lidušky a zasloužená chvíle odpočinku nastala u monumentálního památníku Josefa Ressla – vynálezce lodního šroubu.

Literární vycházka

Určitě jsme si zapamatovali více, než kdybychom si tyto zájímavosti načetli z knih. A protože nám navíc vyšlo krásné počasí, hodnotíme putování jako mimořádně přínosné.

Pavla Bojdová, Sára Davidová