Jak se nám vydařil "Šerpovací maturitní ples tříd NV4, S4 a E4"

Rok se s rokem sešel a najednou tu byl pro nás tak významný den.

Fotogalerie z plesu TADY.

Třída E4V pátek 22. února se totiž konal slavnostní šerpovací maturitní ples tříd E4, NV4 a S4 Masarykovy střední školy v Letovicích.

Všichni jsme se na tuto akci mimořádně těšili a také jsme se všichni sešli. A není přeci divu, když se taková událost koná jen jednou za studium!

Bylo veselo, i když občas nechyběly i slzy dojetí ze strany rodičů, učitelů i přátel maturantů. Ale na ně jsme zapomněli ve víru tance s hudební skupinou Akcent, která nám celý večer dělala příjemnou společnost.

Všichni studenti maturitních tříd se do uspořádání tohoto plesu s chutí zapojili, jak jen mohli. Vytvořili vstupenky, zajistili občerstvení, tombolu, výzdobu sálu, předtančení, laserovou show, moderování plesu včetně závěrečného úklidu i po jeho ukončení. Našimi patrony byli třídní učitelé jednotlivých tříd, kterým patří dík za to, že nám věnovali svůj čas při přípravě našeho „plesového vystoupení“ i organizaci celého plesu. Jsou jimi Ing. A. Halatová, Ing. M. Vlachová, Ing. M. Chládek. K pozvaným hostům patřili rodiče budoucích maturantů, přátelé, ostatní vyučující, spolužáci.

Občerstvení bylo zajištěno u cateringové společnosti zastoupené paní Ditou Spakovou, která nám připravila výborné vepřové i kuřecí řízky s bramborovým salátem a také vynikající hovězí guláš. K občerstvení nechyběly jak alkoholické tak nealkoholické nápoje.

Třída S4

Náš ples zahájil taneční pár ze Svitav svými latinskoamerickými tanci. Poté následovala laser show, která nás uchvátila svými monumentálními efekty. A tím hlavním „gró“ bylo samozřejmě slavnostní šerpování budoucích maturantů tříd E4, NV4, S4. A pak jsme se už všichni těšili na půlnoc. Zpestřením pro nás totiž bylo losování velké tomboly, kde jsme mohli vyhrát spoustu nádherných cen. A odnést si je potom domů byl pro některé z nás docela velký „oříšek“.

Na plese se opět prohloubily mezitřídní vztahy se spolužáky i s vyučujícími. Všichni, kteří jsme byli u toho, jsme jej hodnotili jako velice zdařilý.Prožili jsme nádherný večer. Kéž se nám tak krásně a s úsměvem ve tvářích bude dařit i u maturitní zkoušky!!!

L. Zouhar, I. Petrů

Fotografie: Jakub Korbel