BUDOUCÍ MATURANTI NA VELETRHU GAUDEAMUS

Žáci třídy EV4-e a P2A se ve čtvrtek 7. 11. 2013 podívali na evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání GAUDEAMUS, který se konal ve dnech 5. – 8. 11. 2013 na brněnském výstavišti v pavilonech G1 a G2.

V uvedený den svoje prezentace nabízela Technická univerzita v Liberci, Univerzita Palackého v Olomouci, ČVUT Praha, VUT Brno, Univerzita Karlova Praha, Mendlova univerzita v Brně a řada dalších prestižních tuzemských vysokých škol. Rovněž se představila celá řada zahraničních vzdělávacích institucí, které nabízejí studium v nejrůznějších oblastech pro naše absolventy i zájemce z jiných států.

Naše žáky zaujala mimo jiné ukázka taktických činností realizovaných v soudobých mezinárodních vojenských operacích v podání studentů Univerzity obrany. Studenti lékařské fakulty UP Olomouc předvedli měření BMI, tlaku, obsahu vody, tuku a svalové hmoty v těle a celou řadu dalších zajímavých činností.

Veletrh nabídl mladým lidem mnoho možností, kterých mohou po úspěšně zvládnuté maturitní zkoušce zkusit využít!

Autorka textu a fotografií: Ing. Jana Plchová