Máme zástupce v Krajském parlamentu dětí a mládeže

Dne 3. 11. 2011 se zúčastnilo pět členů našeho školského parlamentu studentů (dále ŠPS) jednání Krajského sněmu mládeže v Brně v aule SŠP na ulici Jílová 36g. Celkem se zde sešlo 58 zástupců mládeže z 12 středních škol z Jihomoravského kraje s cílem založit Krajský parlament dětí a mládeže pro náš kraj, což se podařilo. Do KPDM bylo zvoleno 23 zástupců ze středních škol, které se jednání sněmu zúčastnily. Za naši školu jsou členkami KPDM Monika Alblová (třída P1A) a Karolína Girgová (třída E3). Zástupci školských parlamentů se mohli na setkání podělit o zkušenosti z činnosti svých školských parlamentů při dopoledních aktivitách ve workshopech. Rovněž koordinátoři, kteří žáky doprovázeli, měli  možnost  si sdělit svoje zkušenosti a obohatit se navzájem novými poznatky z práce školských parlamentů na středních školách.

Nově vzniklý Krajský parlament dětí a mládeže by měl zajistit provázanost mezi jednotlivými školskými parlamenty studentů  a Národním parlamentem dětí a mládeže, přispět k výměně zkušeností z práce jednotlivých ŠPS, pokusit se navázat kontakty i v mezinárodním měřítku se ŠPS jiných zemí atd.

Autorka: Ing. Jana Plchová, koordinátorka ŠPS