Exkurze stavařů na betonárku a obalovnu firmy DEAS, spol. s r. o.

Už tradičně žáci čtvrtého ročníku oboru Stavebnictví měli šanci vidět, jak vypadá a funguje betonárka a obalovna firmy Deas, spol. s r. o., která se nachází v Boskovicích. Tato firma se dále zabývá veškerou činností ve stavebnictví, hlavně pak prováděním staveb včetně jejich změn, udržovacích pracích na nich a jejich odstraňování v oboru dopravní stavby – specializace nekolejová doprava; hutněné asfaltové vrstvy. K tomuto účelu kromě bohatých zkušeností a moderních technologií slouží vozový park se širokou škálou stavebních strojů od drobné mechanizace (vibrační pěchy, vibrační desky, řezačky na beton a asfalt…) přes nakladače, rypadla, vály, grejdr a silniční frézu až po finišery. Všechno toto vybavení měli žáci možnost shlédnout, dozvěděli se hodně zajímavého také o recyklaci materiálů a provádění silničních staveb.