Další kroky ekotýmu nejen k získání titulu Ekoškola

I v letošním školním roce ekotým nezahálí a snaží se snížit ekologický dopad školy na životní prostředí a zlepšit prostředí ve škole a jejím okolí. Loňský rok zakončený ekoolympiádou pro ZŠ přinesl spoustu nápadů, jak těchto cílů dosáhnout, a v současnosti jsou tyto nápady realizovány. Od listopadu jednotlivé třídy např. soutěží ve třídění odpadu, ke košům na plast, sklo a papír nově přibyly koše na bioodpad a připravují se také nádoby na sběr hliníku. Stále je také plánována výstavba jezírka u budovy u hřiště a ekotým uskutečňuje jednotlivé dílčí kroky, aby tohoto velkého cíle dosáhnul.

V prosinci bude možné na naší škole shlédnout putovní výstavu Strom v betonu od Nesehnutí. Texty této výstavy ne zcela vážným způsobem informují o vážných problémech životního prostředí a seznamují veřejnost se způsoby, jak se do řešení těchto problémů zapojit.

Ekotým SOŠ a SOU – MŠP, Letovice