Výlet na Špilberk

Žáci třetího ročníku oboru truhlář se rozhodli strávit spolu poslední společný výlet. Aby znali své blízké okolí, vydali se poznat část historie do Brna. Poznali náměstí Svobody, prošli pod starou radnicí a hlavně navštívili hrad Špilberk. Šli po stopách vězňů z doby Marie Terezie. Prošli celé kasematy, což je historické vězení. Po zvídavých dotazech zjistili např. praktiky mučení vězňů podle nařízení Marie Terezie, prošli žaláře pro vězně, kteří byli odsouzení na deset až osmdesát let, nebo dokonce až na doživotí. Na konci prohlídky shlédli Brno z rozhledny na Špilberku. Viděli tedy, co jim může současné Brno nabídnout, co se týče kultury, dalšího vzdělání nebo zaměstnání. Poslední společný výlet si žáci užili a strávili ho až na výjimky s celou třídou. Teď už se mohou těšit na závěrečné zkoušky.

Autorka: Martina Marvanová