Soutěž - Dřevo materiál budoucnosti

Soutěž žáků základních škol „Dřevo – materiál budoucnosti“

Video   Fotografie

19. 10. 2010 proběhl už pátý ročník soutěže „Dřevo – materiál budoucnosti“. Soutěž pořádá naše škola již tradičně pro žáky 9. tříd blanenského okresu. V letošním roce se soutěže zúčastnilo 11 pětičlenných družstev deváťáků. Velký zájem dětí svědčí o tom, že pořadatelé dovedou připravit soutěžní disciplíny poutavým způsobem. Soutěž proběhla jako zábavné dopoledne, v němž soutěžící družstva postupně absolvovala 16 disciplín na samostatných stanovištích. Soutěžními úkoly se prolínalo společné téma využití dřeva – naší ekologické obnovitelné suroviny. Disciplíny byly různé – např. poznávání dřevin podle vzorků, práce s počítačem, luštění křížovek, řešení hlavolamu, poznávání historických slohů, teoretický test či praktické činnosti v dílnách. Atmosféra soutěže byla příjemná a nijak soutěžící nestresovala, protože disciplíny vyžadovaly spíše schopnost pracovat v týmu, soustředit se na společný úkol… V pátém ročníku soutěže zvítězila tato družstva:

1. místo – ZŠ Letovice (družstvo B)

2. místo – ZŠ Boskovice (družstvo A)

3. místo – ZŠ Rájec – Jestřebí (družstvo A)

Těšíme se na šestý ročník!

Autoři: Ing. Mária Bašná,  Ing. Marek Chládek

Vytvořil Ing. Marek Chládek   |  Stredni-skola skin od Stredni-skola.cz