ENVIRONMENTÁLNÍ EXKURZE RUPRECHTOV

Dne 21. 4. 2008 se někteří žáci SOŠ a SOU Letovice zúčastnili jednodenní terénní exkurze pod vedením školených pracovníků střediska pro ekologickou výchovu Rychta Krásensko. Začátkem i koncem našeho putování byla obec Ruprechtov.

Na začátku naší pětihodinové cesty se žáci nejprve seznámili s historií a krajinou obce a jejího okolí. Potom následovalo vlastní putovaní. Viděli jsme různé přírodní a zeměpisné úkazy, seznámili jsme se podrobně s životem lidí, kteří obývali v dřívějších dobách tato místa a po kterých zůstaly jen zbytky osad a také zřícenina hradu. V neposlední řadě jsme také poznali a někteří odvážlivci i ochutnali některé druhy rostlin a také už víme, jaké jsou druhy lesů a jak se využívají.

Celý den nám přálo počasí a podle ohlasů se celá exkurze velmi povedla.