4. ročník Soutěže MD/ DAL 2010 aneb“mistrovství ČR v účetnictví“.

Ve dnech 26. a 27. 1. 2010 se konala v areálu SVŠE Znojmo a OA Znojmo celostátní soutěž v účetnictví MD-Dal pro studenty středních škol, které se ve svých studijních programech zaměřují na výuku účetnictví. V letošním roce se soutěže zúčastnilo celkem 154 studentů ze 82 škol z celé ČR.

Soutěž se skládá ze dvou soutěžních dnů. První den zahrnuje čtyřhodinovou certifikovanou část, která je zaměřena na řešení účetních případů z celé oblasti finančního účetnictví. Tato část je navrhována SVŠE Znojmo ve spolupráci s Institutem svazu účetních v Praze. Druhy den se byli soutěžící prověření sedmdesátiminutovým elektronickým testem, zaměřeným na znalost základních principů a zásad vedení účetnictví. Tato část je navrhována Obchodní akademií Znojmo.

Naše škola se této soutěže také zúčastnila již podruhé . Pro účast byly vybrány 2 žákyně 4. ročníku oboru Obchodně podnikatelská činnost. Ve Znojmě nás reprezentovala Pavla Kuželová a Eliška Kolářová.

Autorka: Ing. et Bc. Marcela Baráková, vyučující ekonomických předmětů

Společné zahájení soutěžících